menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
گلدان های بازیافتنی

گلدان های تولید شده از سبزیجات و حبوبات

اکنون حبوبات زندگی جدیدی را در گلدانهای گل تجربه میکنند ‌ .
صنایع غذایی هر ساله در اروپا ، میلیون ها تن مواد باقیمانده از سبزیجات و حبوبات را دفع می کنند. "در ایتالیا ، دانشمندان از این مانده ها برای ساختن بیوپلاستیک ، ماده ای نوآورانه و زیست محیطی استفاده می کنند."
در این طرح محصولات فرعی غیرقابل فروش حبوبات مانند نخود فرنگی ، لوبیا یا سایر عدس ها زندگی جدیدی را در گلدان های بازیافتنی تجربه می کنند. با اینکه این مانده ها هنوز هم غنی از پروتئین و فیبر هستند و ارزش غذایی دارند اما تولیدکنندگان مواد غذایی از شر آنها خلاص می شوند و مانند زباله آنها را دفع میکنند .
در چارچوب یک پروژه تحقیقاتی در اروپا ، روشی برای تبدیل آنها به بیوپلاستیک تدوین شده است و در نتیجه اقدام به تولید گلدان های تولید شده از سبزیجات و حبوبات غیرقابل استفاده کردند . این مانده ها پس از شستشو ، تبدیل به زباله های بازیافتنی گیاهی می شوند و سپس با محلول مخصوص مخلوط می شوند.

زباله های بازیافتنی گیاهی

Eleonora Umiltà ، شیمی دان ، SSICA : پروتئین ها در محلول ؛ بافر محلول هستند. سپس یک مرحله جداسازی بین قسمت مایع و حذف فیبر جامد و فیبری وجود دارد. "
الیاف را می توان برای ساخت مواد کامپوزیت مورد استفاده قرار داد ، در حالی که پروتئین ها به عنوان ماده اصلی یک بیوپلاستیک در آینده خدمت می کنند.
Eleonora Umiltà: "عصاره نهایی پروتئین ممکن است حاوی مقداری نمک باشد ، اما درصد پروتئین ها بسیار زیاد است ، حدود 80٪ است ."
* Simona Bronco ، مدیر فنی پروژه LEGUVAL / موسسه فرآیندهای شیمیایی و فیزیکی ، IPCF : * "خلوص ، به خصوص برای پروتئین ، از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به بهبود عملکرد و خصوصیات ماده نهایی ، بیوپلاستیک کمک می کند."
در نتیجه این یک منبع تجدید پذیر است - بر خلاف نفت ، که در درجه اول استفاده می شود. زمینه های کاربردی پیش بینی شده ی این مواد نیز متنوع است: از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا کشاورزی.
سیمونا برانکو: گفت: "این یکی از پلیمرهایی است که ما در مخلوط ها از آن استفاده می کنیم ، همچنین در پروتئین و الیاف. از طریق فرآیند اختلاط گرم ، گرانولهایی مانند این را بدست می آوریم. " این گرانول ها توسط یک مرکز تحقیقاتی دیگر ، یک شریک پروژه در اسلوونی تولید شده است. همینطور در اینجا ، در یک تجارت خانوادگی کوچک ، ابتدا از بیوپلاستیک برای ساخت گلدان های بازیافت شده استفاده شد. گرانول ها قبل از تزریق در قالب ذوب می شوند. این گلدان ها کاملاً تجزیه پذیر و کمپوست هستند و مواد مغذی را به خاک و گیاهان می دهند.
این گلدان ها در یک کمپوست خانگی تخریب پذیر است. بنابراین اگر دیگر به آن احتیاج ندارید ، آن را داخل کمپوست منزل ریخته اید. یا حتی بهتر از این ، آن را در خاک می گذارید و در خاک ، پس از سه تا چهار ماه تجزیه می شود.
"ما برای اولین بار نمونه هایی از 1000 قطعه ساختیم و دیدیم که تولید خوب است. و اکنون ما به طور جدی به دنبال مشتری های مناسب ، برای افرادی هستیم که نمی خواهند از قطعات پلاستیکی استفاده کنند . " آینده برای زیست پلاستیک و این گلدانهای زیست محیطی امیدوارکننده به نظر می رسد. انتظار می رود در آینده نوآوری زیادی به ویژه در بخش های کشاورزی و بسته بندی مواد غذایی انجام شود.

بر چسب ها :

گلدان های بازیافت شده

-

کمپوست خانگی

-
زباله های قابل بازیافت
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین