menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
news
جلوگیری از دیابت نوع 2 اگر قند خون بالایی دارید ممکن است توسط پزشک به شما توصیه شود که وزن کم کنید و چربی و فیبر کمتری مصرف کنید .
توصیه به خوردن چربی کم ، فیبر بیشتر و از دست دادن وزن متوسط ​​، ناشی از یک سری کارآزمایی با کنترل تصادفی در مقیاس بزرگ است که نشان می دهد کاهش وزن به دنبال این روش باعث جلوگیری از دیابت نوع 2 در بیش از دو سوم افراد می شود.
با این حال ، مهمترین عامل پیشگیری از دیابت در این آزمایشات ، خود رژیم نیست بلکه کاهش وزن بود . هرچه وزن بیشتری در فرد از دست بدهد ، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کاهش می یابد. حتی جالب تر اینکه کاهش وزن مانع از ابتلا به دیابت نوع 2 می شود حتی اگر فرد دوباره وزن خود را بازیابی کند .
بنابراین چه رژیم هایی می توانند به طور یکسان یا مؤثر از رژیم غذایی کم چرب و پر فیبر باشند؟ رژیم های کم کربوهیدرات ، کاهش وزن بیشتری در کوتاه مدت ایجاد میکنند . اگر کاهش وزن عامل اصلی پیشگیری از دیابت نوع 2 است ، بنابراین یک رژیم غذایی کاملاً کربوهیدرات خوب ( سبزیجات غیر نشاسته ای ، میوه ها ، آجیل و دانه ها) احتمالاً به اندازه استاندارد مؤثر است.
شواهدی وجود دارد که عنوان میکند که افزودن پروتئین به رژیم غذایی ممکن است به کنترل قند خون ، کاهش چربی کبد مرتبط باشد و حتی به لوزالمعده به تولید انسولین کمک کند .
news
غذای مفید برای قلب حدود نیمی از مرگ و میرها در ایالات متحده از بیماری های قلبی و عروقیست و یا یکی از عوامل موثر در آن است
رژیم غذایی ضعیف. به گزارش دالاس نیوز ، ما مدتهاست که می دانیم آنچه که می خوریم بر سلامت قلب ما تأثیر می گذارد ، اما دو مطالعه جدید با دقت بیشتری بررسی می کنند که چگونه غذا و سلامت قلب و عروق برهم اثرگذارند .
محققان مشخص كردند كه غذا بزرگترين كمك كننده در سلامت قلب است. این بیشتر از عوامل ژنتیکی ، ورزش و سیگار کشیدن در سلامت قلب تاثیرگذار است. خوردن غذاهای با کلسترول بالا موجب فشار خون بالا ، چاقی و دیابت میشود.
غذاهایی که دارای چربیهای اشباع ، قند و آرد سفید هستند باید با اعتدال مصرف شوند. برخی از غذاها هستند که می توانند یک قسمت منظم از رژیم غذایی شما باشند که قلب را خوشحال می کند ، و در اینجا فقط چند مورد نام برده میشود.

جو دوسر
طبق گفته کلینیک مایو ، فیبر زیاد موجود در جو دوسر به کنترل کلسترول کمک می کند . فیبر لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) ، همچنین به عنوان کلسترول "بد" شناخته می شود. از کاسه شکر دوری کنید و در عوض ، بلغور جو دوسر را با قدرتهای آنتی اکسیدانی مانند زغال اخته یا تمشک برای مزایای قلبی شیرین کنید. بلغور جو دوسر همچنین یک غذای سیر کننده است ، و یک کاسه برای صبحانه ممکن است ظهرها از وسوسه خرید یک پیراشکی جلوگیری کند. خبرهای خوب تر درباره جو دوسر: فرقی نمی کند که چه نوع جو را انتخاب کنید. دانه های جو دوسر در اصل دارای همان خاصیت تغذیه ای هستند.

لوبیا
انجمن قلب آمریکا لوبیا را به عنوان منبع پروتئینی مفید برای قلب شما می خواند. لوبیا کم چربی است و چربی موجود در آن مانند چربی موجود در پروتئین حیوانی اشباع نمی شود. و مانند جو دوسر ، لوبیا سرشار از فیبر است و برای کلسترول مفید است. خبرهای خوب تر در مورد لوبیا: خوردن لوبیا به جای گوشت گاو برای پروتئین به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند.

بلوبری
گذشته از قطع کردن نمک ، کارهای بیشتری برای حفظ فشار خون در یک مکان سالم وجود دارد. ممکن است شما با خوردن بلوبری هر روز بتوانید فشار خون سیستولیک و دیاستولیک خود را بهبود بخشید . این امر می تواند هشت هفته با لذت بردن از انواع توت های شیرین برای انجام این کار طول بکشد. یک مطالعه نشان داد ، شرکت کنندگان که روزانه بلوبری می خورند ، فشار خون سیستولیک خود را به طور متوسط ​​5.1 درصد و فشار خون دیاستولیک را به طور متوسط ​​6.3 درصد کاهش می دهند. بلوبری برای سلامتی موهای شما نیز مفید هستند. آنها یک ویتامین C دارند ، که باعث تغذیه فولیکول های مو در پوست سر شما می شود و باعث می شود آنها قوی تر شوند.
news
آجیل و بهبود عملکرد مغز براساس یک مطالعه جدید ، مصرف آجیل طولانی مدت می تواند کلید اصلی سلامت بهتر شناختی در افراد مسن باشد.
طبق گفته NHS ، دمانس یک سندرم است که با کاهش مداوم عملکرد شناختی همراه است . جامعه آلزایمر تخمین می زند حدود 850،000 نفر در انگلستان با علائم زوال عقل زندگی می کنند.
با این حال ، محققان دانشگاه استرالیا جنوبی دریافتند که مصرف آجیل و بهبود عملکرد مغز رابطه مستقیم دارند و در پیری به مغز انسان کمک کند. برای این مطالعه ، که در ژورنال تغذیه ، سلامت و پیری منتشر شده است ، محققان به بررسی تأثیر خوردن آجیل در سلامت مغز در 4،822 بزرگسال چینی بالای 55 سال پرداختند.
آنها دریافتند که خوردن بیش از 10 گرم آجیل در روز - معادل دو قاشق غذاخوری - به طور مثبت با بهبود تفکر ، استدلال و حافظه همراه است. محققان همچنین دریافتند که همین مقدار آجیل می تواند عملکرد شناختی افراد مسن را تا 60 درصد بهبود بخشد ، در مقایسه با کسانی که آجیل نمی خورند ، "به طور موثری از آنچه که به عنوان یک کاهش شناخت طبیعی دو ساله تجربه می شود ، جلوگیری می کند". .
در این مطالعه از داده های بررسی سلامت تغذیه چین جمع آوری شده بیش از 22 سال ، مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد که 17 درصد از شرکت کنندگان به طور مرتب آجیل می خورند (بیشتر بادام زمینی).
news
عصاره پسته یک مطالعه جدید دانشگاه ایتالیا نشان داد که پسته دارای عصاره هایی است که اثرات ضد میکروبی پسته را نشان می دهد که رشد برخی باکتری ها و ویروس ها را متوقف می کند.
در مطالعه‌ای که ماه گذشته در ژورنال Plants انجام شد ، محققان دانشگاه Messina در ایتالیا کشف کردند که پلی فنولها - ترکیبات محافظتی از سلامتی - در پسته وجود دارد که دارای خواص ضد ویروسی هستند که در برابر استافیلوکوکوس اورئوس ، MRSA ، لیستریا و ویروس سیمپلکس هپس (HSV) موثر بوده اند.
به گفته دانشمندان ، این تحقیق می تواند باعث افزایش تقاضا برای پسته در میان شرکت هایی شود که جمعیت دارویی موضعی یا خوراکی جدیدی ایجاد می کنند که می تواند در میان نگرانی های روز افزون در مورد مقاومت ، تقویت یا جایگزین آنتی بیوتیک های سنتی شود.
Giuseppina Mandalari ، محقق دانشگاه Mesina گفت: " خواص عصاره پسته می تواند یک درمان موضعی یا دهانی جدید علیه عفونت HSV-1 و همچنین یک استراتژی جدید برای غلبه بر مشکلات مربوط به دارو فراهم کند. "محققان خوش بین هستند که از فعالیت ضد باکتری عصاره های پسته می توان برای کنترل رشد برخی میکروارگانیسم ها در غذاها استفاده کرد که به طور بالقوه منجر به بهبود ایمنی مواد غذایی می شود. "
محققان هشدار می دهند که مطالعات دیگری لازم است تا تأیید شود که نتایج آزمایشگاه ها می تواند به صورت بالینی با انسان انجام شود.
news
فواید مصرف آجیل تحقیقات در زمینه فواید مصرف آجیل برای سلامتی اثبات می کند که خوردن چند دانه آجیل مغذی در روز می تواند سبب بی نیاز شدنتان به پزشک شود.
این مطالعه نشان می دهد ، افرادی که روزانه حداقل 20 گرم آجیل مصرف می کنند ، کمتر در معرض شرایط احتمالی کشنده ای مانند بیماری قلبی و سرطان قرار می گیرند
تحقیقات نشان داده است که تعداد معینی آجیل در روز می تواند پزشک را از شما به دور نگه دارد.
فواید مصرف آجیل به گونه ایست که ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تقریباً 30٪ ، خطر ابتلا به سرطان 15٪ و خطر مرگ زودرس را 22٪ کاهش می دهد.
آجیل آلرژی ها را می کشد - زمان آن رسیده که مردم این موضوع را درک کنند
همین مقدار آجیل با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری تنفسی همراه است. خطر ابتلا به دیابت نزدیک به 40٪ کاهش میابد.
داگفین آون ، از ایمپریال کالج لندن ، گفت: "در مطالعات تغذیه ای ، تاکنون بیشتر تحقیقات روی قاتلان بزرگی مانند بیماری های قلبی ، سکته مغزی و سرطان انجام شده است ، اما اکنون ما شروع به مشاهده داده هایی برای بیماریهای دیگر هستیم.
وی گفت: "ما كاهش مداوم بیماری های خطرناک مختلف را پیدا كردیم كه این نشانگر واضح وجود رابطه واقعی بین فواید مصرف آجیل برای سلامتی است. برای چنین مقدار کمی غذا کاملاً تأثیر دارد. "
این تیم که یافته های آن در مجله BMC Medicine آمده است ، داده های منتشر شده در مورد بیش از 800000 شرکت کننده از سراسر جهان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.
این مطالعه شامل انواع آجیل های درختی مانند فندق و گردو و همچنین بادام زمینی است.
news
مصرف آجیل و افزایش وزن با وجود کالری بالا ، آجیل ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن که اغلب در بزرگسالی رخ می دهد ، کمک کند.
آجیل دارای طیف گسترده ای از فواید سلامتی است و مطالعات اخیر در مورد مصرف آجیل و افزایش وزن باعث کشف بیشتر و بیشتر آنها شده است.
از بهبود بیماری های قلبی گرفته تا بهبود عملکرد جنسی مردان...
به عنوان مثال ، مصرف روزانه آجیل همچنین ممکن است خطر سایر بیماری ها مانند دیابت و سرطان را کاهش دهد و خطر مرگ و میر را از هر علتی کاهش دهد.
اما بین مصرف روزانه آجیل و افزایش وزن چه ارتباطی وجود دارد؟ دو مطالعه منتشر شده در سال گذشته نشان داد که یک وعده غذایی روزانه آجیل ممکن است مانع ایجاد وزن اضافی ما در بزرگسالی شود .
اکنون ، تحقیقات جدید ، که در مجله BMJ Nutrition ، Prevention & Health آمده است ، این یافته ها را تقویت می کند.
دکتر شیائوران لیو ، همکار تحقیقاتی در گروه تغذیه دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan ، در بوستون ، MA ، و همکارانش برای بررسی مصرف آجیل و افزایش وزن و تأثیر خوردن آجیل بیشتر در کنترل وزن بررسی کردند.
تاثیر خوردن آجیل بیشتر ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن کمک کند
با وجود کالری زیاد ، آجیل ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن که اغلب در بزرگسالی رخ می دهد ، کمک کند.
مطالعه مصرف آجیل در یک نمونه بزرگ
لیو و همکارانش داده های مربوط به وزن ، رژیم و الگوهای ورزشی را در سه گروه از افراد تجزیه و تحلیل کردند:
27521 مرد که بین سالهای 1986 و 2010 در مطالعه پیگیری حرفه ای سلامت ثبت نام کرده اند 61.680 زن که بین سالهای 1986 و 2010 در مطالعه سلامت پرستاران شرکت کرده بودند 55.684 زن ، که تمایل به جوانی نسبت به گروه دوم داشتند و بین سالهای 1991 تا 2011 در مطالعه سلامت پرستاران II شرکت کرده بودند
شرکت کنندگان در شروع مطالعه عاری از هرگونه بیماری مزمن بودند. آنها هر 4 سال یکبار با سؤالاتی در مورد وزن و مصرف آجیل خود پاسخ می دادند.
پرسشنامه سؤال می کرد که شرکت کنندگان در هر نوبت مصرف 28 گرم آجیل را مصرف می کنند.
محققان همچنین الگوهای تمرین شرکت کنندگان را از طریق پرسشنامه هر 2 سال یکبار ارزیابی کردند. دانشمندان ورزش را با استفاده از معادل متابولیک یک کار - MET - ساعت ارزیابی کردند ، که نشان می دهد چند کالری در هر ساعت فعالیت بدنی سوزانده است.
مصرف مغز و کاهش وزن را کاهش می دهد
تجزیه و تحلیل نشان داد که افزایش مصرف روزانه آجیل به میزان نصف وعده با خطر کمتری از به دست آوردن 2 کیلوگرم وزن در طی یک دوره 4 ساله در ارتباط است.
علاوه بر این ، عدم مصرف آجیل به هیچ وجه به مصرف حداقل نیمی از وعده در روز با جلوگیری از 0.74 کیلوگرم افزایش وزن و کاهش خطرات کلی افزایش وزن متوسط ​​و چاقی مرتبط است.
سرانجام ، افزایش مداوم میزان مصرف گردوی فرد به میزان نصف وعده روزانه با 23٪ خطر كاهش 5 كیلوگرم و خطر كمتر چاقی در مدت زمان مشابه مرتبط بود.
گرچه محققان میزان مصرف کره بادام زمینی را نیز مورد بررسی قرار دادند ، اما هیچ تأثیر مثبتی از این مصرف مشاهده نکردند
news
فواید مصرف زنجبیل تعداد زیادی ادویه جات وجود دارد که فواید سلامتی قابل توجهی را ارائه می دهند ، اما خوردن زنجبیل به دلیل تعداد زیاد ویژگی های مثبت توصیه میگردد. برخلاف سایر مکمل های روزمره محبوب ، طعم عالی نیز دارد.
این ماده ضد التهاب است ، به این معنی که می تواند درد و تورم را تسکین دهد. همچنین آنتی اکسیدانی است که رادیکالهای آزاد مضر را در بدن خنثی می کند. این می تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگی شما کاهش دهد
برای یادگیری در مورد این و بسیاری از مزایای دیگر خوردن زنجبیل مطلب زیررا بخوانید.
ما فکر می کنیم که از آنچه اتفاق می افتد در مورد فواید مصرف زنجبیل تعجب کنید و شگفت زده خواهید شد. زنجبیل می تواند به طور جدی مانند بهترین دوست شما باشد.
1- ریفلاکس اسید می تواند براساس نوع وعده غذایی که خورده اید یا به دلیل آناتومی خاص شما ایجاد شود. برخی از افراد به ویژه مستعد آن هستند. در هر صورت ، دردناک و مخرب است! زنجبیل آنقدر در کاهش ریفلاکس اسید خوب است که از مواد فعال آن در داروهای رفلاکس اسید استفاده می شود.
برخی تحقیقات حاکی از آن است که مصرف زنجبیل هر روز ، چه در یک چای مخصوص چه در غذای شما ، می تواند رفلاکس اسید را با هم از بین ببرد.
2-التهاب یک مکانیسم دفاعی است که در صورت نیاز به یک قسمت آسیب دیده یا آلوده از بدن برای محدود کردن آسیب به مناطق دیگر ، مفید است. با این حال ، روند التهابی در تشخیص اینکه چه زمانی التهاب مفید است و چه زمانی صدمه دیده است ، خیلی خوب نیست.
بنابراین افراد دارای التهاب مزمن مانند آرتریت می توانند از خوردن زنجبیل تسکین زیادی داشته باشند. همین ظرفیت باعث می شود زنجبیل برای بهبودی بعد از جراحات و انواع مختلف مفید باشد.
3- زنجبیل به دلیل تأثیر آن بر سلولهای سرطانی مورد مطالعه زیادی قرار گرفته است . تحقیقات نشان داده است که سلولهای سرطانی تخمدان را با سرعت و ایمن تر از داروهای شیمی درمانی از بین می برد. این خبر خارق العاده و باورنکردنی است .
news
نکات مهم برای ایمن ماندن در برابر کرونا در اینجا به بررسی نکات مهم برای ایمن ماندن در برابر کرونا میپردازیم
فاصله خود را با دیگران در فروشگاه مواد غذایی حفظ کنید . تمرین این نکات می تواند هنگام بیرون رفتن از منزل خطر خود را به حداقل برساند.
علاوه بر نکات زیر ، این مهم است که هر بار که در خارج از خانه هستید به دوری از دیگر افراد بپردازید و در هر فرصتی شستشوی کامل دستان خود را انجام دهید .
فاصله گرفتن از اجتماع می تواند به معنای هر چیزی باشد از قرنطینه در خانه و خودداری از دیدن دوستان در خارج از خانه و خانواده به صورت شخصی و نگه داشتن مرز بین شما و دیگران هنگام بیرون آمدن.
تمرین نگه داشتن فاصله 6 فوت از افراد خارج از خانه و حفظ فاصله در صف فروشگاه های مواد غذایی الزامی میباشد
اگر مشاغل شما هنوز باز است ، به هر حال فاصله اجتماعی را تمرین کنید - اطمینان حاصل کنید که اگر در آن ناهار خوری قرار دارید دور از سایر مراجعین نشسته باشید.
اگر شما نیاز دارید که فاصله بیشتری بین خود و شخص دیگری برقرار کنید ، قدمی به عقب بردارید یا از آنها بخواهید مودبانه حرکت کنند.
news
بهداشت محیط چیست سلامتی محیط زیست به این مسئله مربوط می شود که محیط - نه تنها هوا ، آب و موجودات دیگر - بلکه خانه ها ، محل های کار و اوقات فراغت ، وسایل حمل و نقل و فناوری - بر سلامت و رفاه انسان تأثیر می گذارد.

دنیای جدید ، تهدیدات جدید
در طول تاریخ ، انسان در معرض خطر محیط زیست قرار داشته است: در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ، گرمای تاول و سرماخوردگی استخوان ، و سموم طبیعی که وجود دارد.
با این حال ، فناوری ما پیچیده تر شده است ، و با توسعه در طبیعت روبرو شده است ، تهدیدات جدیدی از محیط تغییر ایجاد شده است. برخی تهدیدات مستقیم و فوری است: به عنوان مثال مسمومیت حاد مونواكسید كربن از سوء استفاده از وسایل احتراق داخلی .
news
کشاورزی هوشمند در جنوب یونان ، برخی از درختان زیتون قدمتی صد ساله دارند و طی چند دهه از طریق روش های آزمایش شده زراعت شده اند. اما این رویکردهای ارجمند اکنون توسط کشاورزی هوشمند و دقیق افزایش می یابد .
این یک ایده مدرن برای مدیریت فناوری در کشاورزی با استفاده از جدیدترین فناوری با هدف افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی است. این سیستم که به آن کشاورزی هوشمند نیز گفته می شود ، از روشهایی مانند GPS ، اسکن خاک و مدیریت داده استفاده می کند تا در لحظه مناسب اقدامات لازم را انجام داده و مراقبت های لازم را برای اطمینان از کشاورزی سالم و غیرقابل اطمینان انجام دهد.
"این مانند قرار دادن میکروسکوپ در هوا است. ما می توانیم تشخیص دهیم که کدام درختان قوی تر و سالم تر از سایرین هستند ، بنابراین می توانیم برای همه آنها درمانهای هدفمند داشته باشیم."
هدف مهم دیگر ، کنترل بهتر آبیاری است. این سایت همچنین دارای یک ایستگاه هوای هوشمند است. این به سنسورهای رطوبت خاک متصل است و به کشاورز این امکان را می دهد تا در صورت لزوم از راه دور آبیاری را انجام دهد. کشاورز بدون نیاز به مراجعه حضوری می تواند از تلفن خود برای تحریک آن استفاده کند. این امر باعث می شود آب دقیق تری ، صرفه جویی در وقت ، پول - و البته آب شیرین نیز انجام شود.
در منطقه Péloponnèse از تکنیکهای جدیدی برای ایجاد تعادل مناسب بین روشهای سنتی و تقویت فن آوریهای پیشرفته استفاده می شود.
دانشمندان فعال در این منطقه بخشی از یک پروژه تحقیقاتی اروپا هستند. هواپیماهای بدون سرنشین با دوربین های چند طیفی به تولید کنندگان روغن زیتون اجازه می دهند که دقیق تر مراحل رشد هر یک از درختان خود را کنترل کنند.
news
استفاده از کمپوست مصرف شده تولید قارچ ها تجارت بزرگی است. سالانه بیش از 1 میلیون تن در اتحادیه اروپا پرورش میابند ، یک ماده غذایی سالم ، کم چرب و دارای پروتئین بالا تولید می کند که همچنین سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها است.
اما یک حرکت نزولی وجود دارد. هر تن از قارچ ها سه تن کمپوست تولید می کند - ترکیبی از فضولات مرغ ، کلش گندم ، گچ و ذغال سنگ نارس.
با کمپوست قارچ چکار باید کرد ؟
خلاص شدن از شر کمپوست به یک چالش بزرگ لجستیکی و اقتصادی برای تولیدکنندگان تبدیل شده است ،که اکنون تمرکز یک پروژه تحقیقاتی اروپا بر روی این موضوع میباشد.
دفع کمپوست می تواند تا 50 یورو در هر تن هزینه داشته باشد. هدف دانشمندان ایجاد پالایشگاه بیولوژیکی پایدار برای تبدیل زباله های آلی به محصولات مفید است.
پیتر کورکروان ، مدیر اجرایی دانشگاه بیماسس مونگان ، MBio ، در ایرلند ، کمپوست را "یک گوهر ناخوشایند" توصیف می کند که خیلی دور از دسترس نیست.
وی گفت: "در حال حاضر ، این کمپوست یا به صورت زباله دفع می شود یا در واقع در سراسر زمین های کشاورزی پخش می شود."
"آرزوی ما استفاده از کمپوست مصرف شده و ایجاد برنامه های با ارزش بسیار بالاترست که برای جامعه بسیار مفید است."
تا آن زمان ، تحقیقات در مورد کمپوست در سایر کشورهای اروپایی ادامه دارد.
news
کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا با رشد جمعیت و تغییرات آب و هوایی ، افزایش فرسایش خاک و شور شدن آن ، امنیت غذایی بشریت به ویژه در مناطق خشک در معرض خطر قرار گرفته است.
اما تحقیقات در مورد محصولات زراعی که می توانند در سخت ترین شرایط رشد کنند و ترکیبی از راه حل های کشاورزی و فناوری است میتواند نتایج امیدوار کننده ای را برای این مهم به دست آورد.
در ماه گذشته ، بیش از 300 متخصص و تصمیم گیرنده از حدود 70 کشور جهان در مجمع جهانی نوآوری برای محیط های حاشیه ای (GFIME) در دبی گرد هم آمدند تا آخرین پیشرفت های تحقیق ، نوآوری ، توسعه و سیاست گذاری در کشاورزی و تولید مواد غذایی و بررسی کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا در جهان را کشف کنند.
این مجمع که به عنوان روز امنیت غذا و نوآوری نامگذاری شده است ، مباحث مربوط به میزگردهای سطح بالا را شامل می شود که وزرا ، سیاستگذاران و نوآوران از سراسر جهان در آن حضور دارند.
امارات متحده عربی با آب و هوای شدید و شرایط نامساعد برای کشت محصولات زراعی که شامل میزان کم بارندگی سالانه ، کیفیت پایین خاک و کاهش سطح آبهای زیرزمینی است ، به خوبی در پیشبرد کشاورزی مجهز به فناوری به ویژه در حوزه محیط های حاشیه ای قرار دارد.
"چگونه شهروندان یک کشور را قادر می سازند که به مواد غذایی بی خطر ، کافی ، مغذی و مقرون به صرفه دسترسی داشته باشند؟"
"همه فن آوری هایی که در محیط سخت خود آزمایش می کنیم ، اساساً همان چیزی است که ما می خواهیم در معرض دید آنها قرار بگیرید و به دیگران کمک کنیم.
ما خورشید ، دریا و شن را داریم. و اگر بتوانیم با استفاده از این سه غذا تولید کنیم ، بسیار عالی است. در اینجا ، ما یک راه حل برای جهان داریم. "
news
جنگل زدایی و فرسایش خاک جنگل زدایی و فرسایش خاک :
براساس یک مطالعه در مورد اینکه جنگل زدایی چگونه سبب فرسایش خاک می شود به این نتیجه رسیده اند که فعالیت های انسانی مانند کشاورزی و جنگل زدایی سبب فرسایش جهانی خاک میشود.
در حالی که هوازدگی خاک و فرسایش با تغییر الگوهای آب و هوایی و تأثیرات زمین شناسی سیاره کنترل می شود ، مطالعه جدید حاکی از نقش آداب انسانی و تغییر کاربری اراضی است.
فرسایش خاک تأثیر مستقیمی بر آب و هوا و جامعه دارد ، زیرا باعث کاهش بهره وری اکوسیستم ها و تغییر چرخه های مواد مغذی می شود.
برای مطالعه ، تیمی از محققان موسسه Max Planck ، یک موسسه غیرانتفاعی آلمان مستقر در آلمان ، با استفاده از تکنیک های دوستیابی رادیوکربن ، با تجزیه و تحلیل رسوبات رسوبی در بیش از 600 دریاچه در سراسر جهان ، تغییرات موقتی فرسایش خاک را ثبت کردند.
نونو کاروالهائیس ، رهبر گروه موسسه بیوژئوشیمی ماکس پلانک ، گفت: از این تعداد ، 35 درصد تجمع رسوب را در حدود 4000 سال قبل نشان می دهند.
news
تاثیرات استفاده از گوشت تاثیرات استفاده از گوشت :
اخیراً درباره تأثیر منفی خوردن بیش از حد گوشت بسیار گفته شده است. علاوه بر افزایش ریسک ابتلا به برخی سرطانها ، همچنین تأثیر زیست محیطی کشاورزی فشرده و انتشار کربن کشاورزی نیز یک نگرانی جدی است . با این وجود ، برای ایجاد تفاوت مثبت لازم نیست که سبزیجات را تغییر دهید - در عوض هنگام خرید و پختن گوشت گزینه های متفکری را انتخاب کنید. در اینجا چگونه است ...
گوشت کمتری بخرید
این ممکن است واضح باشد ، اما خرید و کاهش استفاده از گوشت از بهترین کارهایی است که می توانید هم برای محیط زیست و هم برای سلامتی ما انجام دهید . ما تقریباً همه مقصر هستیم که بیش از حد روی صفحات خود قرار می گیریم و اغلب هدر می رود ، بنابراین خریدن کمتر و استفاده کمتر از گوشت می تواند به کاهش ضایعات کمک کند و از کنترل بهتر قسمت نیز در عین حال پایین آوردن تأثیرات محیطی ما نیز کمک کند. به جای انتخاب گوشت سوپرمارکت از قبل بسته بندی شده که در آن از نظر کمیت انتخاب بسیار کمی دارید ، سعی کنید از یک قصاب محلی یا یک مزرعه محلی خریداری کنید که در آن دقیقاً چقدر دوست دارید مشخص کنید. شما از این طریق استفاده پلاستیکی خود را نیز کاهش می دهید.
به طور خاص ، گوشت گاو کمتری بخرید - به عنوان تولیدکننده متان ، گاوها در مقایسه با هر نوع دیگر دام بیشترین تأثیر را روی آب و هوای ما دارند. در حقیقت داده ها حاکی است که گاوها معادل 16 کیلوگرم دی اکسید کربن را برای هر کیلو گوشت تولید شده آزاد می کنند. جالب اینجاست که ، گوسفندان نیز در هر کیلو گوشت تولید شده در 13 کیلوگرم CO2 کاملاً قابل توجه است.
وعده های غذایی فله ای را با سبزیجات اضافی (عدس و حبوبات علاوه بر غذاهایی مانند اسپاگتی ) نیز بخورید ، و حداقل یک روز در هفته را در نظر بگیرید که اصلاً گوشت نخورید. سبزیجات "گوشتی" مانند قارچ و بادمجان گزینه های خوبی برای استفاده در این روزها هستند و دستور العمل های زیادی برای شام های گیاهی دلچسب وجود دارد. غذاهایی که از ادویه و گیاهان زیادی استفاده می کنند نیز می توانند در غیاب گوشت به شما بپردازند ، زیرا برای لذت بردن از طعم های جسورانه مشغول استفاده بیش از حد خواهید بود.
گوشتی را انتخاب کنید که از نظر اخلاقی تولید شده باشد
هنگام خرید گوشت ، دام های تولید شده توسط کشاورزان اخلاق را با استفاده از روش هایی در مقیاس کوچکتر که موجب رفاه حیوان می شود ، انتخاب کنید. این بدان معنی است که از حیوانات مزرعه پرهیز می کنید ، که به سادگی با بالاترین بازده و سود ممکن پرورش می یابند و اغلب پر از آنتی بیوتیک می شوند (چیزی که به طور فزاینده ای تهدیدی برای سلامتی انسان است ). به دنبال گوشت هایی با مجوز معتبر رفاه حیوانات باشید تا ذهن خود را در حالت استراحت قرار دهید. محصولات محلی خریداری شده در مکان هایی مانند فروشگاه های مزرعه ، فروشگاه های ارگانیک یا قصابان با کیفیت خوب معمولاً با این دستورالعمل های اخلاقی در ذهن ساخته می شوند.
news
تأثیر قطرات آب بر روی برگها تأثیر قطرات آب بر روی برگها :
محققان نشان می دهند که فشار و اثر قطرات آب بر روی سطح برگ هورمونهای استرس مانند اسید یاسمونونیک را تحریک می کند. این تغییرات سلولی خیلی سریع آشکار می شود و می تواند گیاهان را برای تحمل بیماری و خشکسالی مجهز تر کند.
برخلاف انسان ، گیاهان نمی توانند احساس درد کنند. با این حال ، به اصطلاح تحریک مکانیکی - باران ، باد و تأثیر جسمی انسان و حیوانات - در فعال سازی سیستم دفاعی گیاه در سطح بیوشیمیایی نقش دارد. این به نوبه خود باعث ایجاد هورمون استرس می شود که از جمله موارد دیگر می تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی گیاه شود.
مطالعه جدید نتایج تحقیقات قبلی را تأیید می کند. با این حال ، این بار محققان به بررسی تغییرات مولکولی در مقیاس بسیار بزرگتر - گسترده ژنوم - پرداختند و بر نقش و تنظیم هورمون گیاهی اسید جاسمونیک تمرکز کردند.
محققان دریافتند هزاران ژن ، صدها پروتئین و بسیاری از هورمونهای رشد تنها در طی ده دقیقه پس از برخورد آب به سطح برگ گیاه ، تحت تأثیر قرار می گیرند. آنها همچنین یک شبکه نظارتی را مشاهده نکرده اند که بر چگونگی تقویت هورمونهای دفاعی گیاه توسط تحریک مکانیکی تأثیر می گذارد.
وی ادامه داد: این نوع تحریک می تواند منجر به تاخیر در گلدهی گیاهان و رشد متوقف شود. با این حال ، اکنون می توانیم نشان دهیم که گیاه نسبت به عوامل بیماری زا نیز پاسخ ایمنی بیشتری دارد و تغییرات بیوشیمیایی گیاه پس از یک دوره بسیار کوتاه قابل اندازه گیری است.
news
دمنوش اکالیپتوس اکالیپتوس بومی استرالیاست که از درختی بلند و پر رشد با برگهای بزرگ و ضخیم تولید می شود. برگهای آن دارای عطر و روغنی قوی است که می توان برای انواع مصارف پزشکی روغن آن را استخراج و استفاده کرد. برگ های اکالیپتوس به سادگی خشک شده و بریده می شوند و در تهیه چای اکالیپتوس استفاده میگردند.
فواید چای گیاهی اکالیپتوس :
• به تحریک سیستم ایمنی بدن کمک می کند و گردش تنفس را بهبود می بخشد
• به مبارزه با عفونت های تنفسی کمک می کند
• سفتی و تورم ناشی از آرتروز و روماتیسم را تسکین می دهد
• به تقویت انرژی ، کاهش استرس عاطفی و کاهش خستگی ذهنی کمک می کند
مزه ی اکالیپتوس : • اکالیپتوس طعم شیرینی دارد.
روغن اوکالیپتوس میتواند اثرات ضد باکتریایی بر باکتری های بیماری زا در دستگاه تنفسی فوقانی از جمله Haemophilus آنفلوانزا و طیف وسیعی از عفونت ها و برخی از گونه های استرپتوکوک داشته باشد.
اکالیپتوس در طیف وسیعی از موارد برای تسکین علائم سرماخوردگی ، به عنوان مثال ، سرفه و استنشاق ها مورد استفاده قرار میگیرد . طب گیاهی برای تسکین گلو درد ، سینوزیت و برونشیت توصیه می کنند از برگ های تازه در غرغره استفاده کنید .همچنین به نظر می رسد بخار روغن اوکالیپتوس هنگام استنشاق به عنوان ماده ضدعفونی کننده عمل می کند. این یک درمان خانگی محبوب برای سرماخوردگی و برونشیت است. این ممکن است به عنوان یک عامل تسکین دهنده برای خلط گلو و کاهش احتقان عمل کند.
از پتانسیل های ضد باکتری و ضد میکروبی اکالیپتوس برای استفاده در برخی از دهانشویه ها و مراقبت های دندان استفاده شده است. به نظر می رسد در ارتقاء سلامت دندان ، اکالیپتوس در مبارزه با باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان و پریودنتیت می شوند ، فعال است .
اکالیپتوس یک ماده دافع حشره و حشره کش موثر است. در سال 1948 ، ایالات متحده رسماً روغن اکالیپتوس را به عنوان یک حشره کش و میتسیدک به برلی کشتن و ریشه کن کردن کنه به ثبت رساند. روغن اکالیپتوس لیمو توسط بعضی از افراد به عنوان ماده دافع حشره توصیه می شود. در دور نگه داشتن پشه ها مؤثر است.

مشاهده دیگر صفحات

1 2
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین