menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا

کشاورزی مقاوم

با رشد جمعیت و تغییرات آب و هوایی ، افزایش فرسایش خاک و شور شدن آن ، امنیت غذایی بشریت به ویژه در مناطق خشک در معرض خطر قرار گرفته است.
اما تحقیقات در مورد محصولات زراعی که می توانند در سخت ترین شرایط رشد کنند و ترکیبی از راه حل های کشاورزی و فناوری است میتواند نتایج امیدوار کننده ای را برای این مهم به دست آورد.
در ماه گذشته ، بیش از 300 متخصص و تصمیم گیرنده از حدود 70 کشور جهان در مجمع جهانی نوآوری برای محیط های حاشیه ای (GFIME) در دبی گرد هم آمدند تا آخرین پیشرفت های تحقیق ، نوآوری ، توسعه و سیاست گذاری در کشاورزی و تولید مواد غذایی و بررسی کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا در جهان را کشف کنند.
این مجمع که به عنوان روز امنیت غذا و نوآوری نامگذاری شده است ، مباحث مربوط به میزگردهای سطح بالا را شامل می شود که وزرا ، سیاستگذاران و نوآوران از سراسر جهان در آن حضور دارند.
امارات متحده عربی با آب و هوای شدید و شرایط نامساعد برای کشت محصولات زراعی که شامل میزان کم بارندگی سالانه ، کیفیت پایین خاک و کاهش سطح آبهای زیرزمینی است ، به خوبی در پیشبرد کشاورزی مجهز به فناوری به ویژه در حوزه محیط های حاشیه ای قرار دارد.
"چگونه شهروندان یک کشور را قادر می سازند که به مواد غذایی بی خطر ، کافی ، مغذی و مقرون به صرفه دسترسی داشته باشند؟"
"همه فن آوری هایی که در محیط سخت خود آزمایش می کنیم ، اساساً همان چیزی است که ما می خواهیم در معرض دید آنها قرار بگیرید و به دیگران کمک کنیم.
ما خورشید ، دریا و شن را داریم. و اگر بتوانیم با استفاده از این سه غذا تولید کنیم ، بسیار عالی است. در اینجا ، ما یک راه حل برای جهان داریم. "

کشاورزی مقاوم در برابر آب و هوا

در مرکز بین المللی کشاورزی بیوسالین در دبی ، (ICBA) دانشمندان در حال تحقیق در مورد مقاوم ترین محصولات زراعی فوق العاده و راه حل های دیگر برای کمک به کشاورزان در سخت ترین شرایط در افزایش عملکرد خود هستند.
دکتر اسماعیان الوفی ، مدیرکل ICBA توضیح می دهد:
"ما یک سازمان بین المللی غیر انتفاعی هستیم." "ما فن آوری ها و راه حل هایی را برای کشورها با کمترین درآمد ارائه می دهیم. ما باید هزینه ها را به اندازه کافی کم کنیم تا هزینه آن برای کشاورزان خرده ریز در کشورهای با کمترین درآمد مقرون به صرفه باشد."
یکی از این راه حل ها با کمترین هزینه اکوسیستم های طبیعی را تقلید می کند.
کمک به کشاورزان مناطق خشک ، یافتن محصولاتی است که می تواند در محیط های شور ، گرم و خشک عملکرد قابل اعتماد داشته باشد.
حدود 400000 گونه گیاهی روی زمین وجود دارد که 30،000 گونه آن خوراکی است. در سیستم غذایی کنونی ما ، ما فقط از 150 محصول استفاده می کنیم. ایده پشت بانک ، جمع آوری بذرها و غربالگری آنها و دیدن کدام یک از آنها می تواند در امنیت غذایی باشد.
در ابتدا دانشمندان به دنبال آب و هوای بیابانی بودند ، اما اکنون با گرم شدن کره زمین و تغییر اوضاع ، محیط های بیشتر و بیشتری تغییر می کنند تا شبیه به همان شرایط باشند.
کوینوآ - مایاها آن را "محصول معجزه" می نامند ، "دکتر اسماعیان الوفی توضیح می دهد." ما خودمان آن را در حدود 10 کشور به راحتی معرفی کرده ایم. بنابراین از یمن تا اردن ، مصر ، مراکش ، تونس و بسیاری از کشورهای دیگر. "
Quinoa از آمریکای لاتین می آید و خواص بسیار منحصر به فردی دارد. این می تواند در برابر سطح بالای شوری و خشکسالی مقاومت کند. به حدود نیمی از آب مصرف شده توسط گندم یا جو احتیاج دارد. و بسیار مغذی است.
اما این فقط quinoa نیست که نتایج باور نکردنی به همراه می آورد. سالیکورنیا یا مارچوبه دریا مانند مزارع محصولات زراعی است زیرا می توان آن را با آب دریا آبیاری کرد.
دکتر Dionysia Angeliki Lyra می گوید: "سالیکورنیا یک گیاه جذاب است. می تواند در محیط های بیابانی رشد کند." "حتی می توان آن را صرفاً با آب دریا آبیاری کرد. برخی مطالعات در حال حاضر در مورد پتانسیل سوخت دانه های سالیکورنیا در حال اجرا هستند."
به نظر می رسد اگر ما می خواهیم تأمین مواد غذایی خود را در آینده تحول یافته و کشاورزی مقاوم در برابر آب و هوا داشته باشیم ، تنوع زیستی طبیعت است که کلید را در اختیار دارد.

بر چسب ها :

کشاورزی و فناوری

-

کشاورزی مجهز به فناوری

-
محصول معجزه
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین