menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
دمنوش اکالیپتوس

چای اکالیپتوس

اکالیپتوس بومی استرالیاست که از درختی بلند و پر رشد با برگهای بزرگ و ضخیم تولید می شود. برگهای آن دارای عطر و روغنی قوی است که می توان برای انواع مصارف پزشکی روغن آن را استخراج و استفاده کرد. برگ های اکالیپتوس به سادگی خشک شده و بریده می شوند و در تهیه چای اکالیپتوس استفاده میگردند.
فواید چای گیاهی اکالیپتوس :
• به تحریک سیستم ایمنی بدن کمک می کند و گردش تنفس را بهبود می بخشد
• به مبارزه با عفونت های تنفسی کمک می کند
• سفتی و تورم ناشی از آرتروز و روماتیسم را تسکین می دهد
• به تقویت انرژی ، کاهش استرس عاطفی و کاهش خستگی ذهنی کمک می کند
مزه ی اکالیپتوس : • اکالیپتوس طعم شیرینی دارد.
روغن اوکالیپتوس میتواند اثرات ضد باکتریایی بر باکتری های بیماری زا در دستگاه تنفسی فوقانی از جمله Haemophilus آنفلوانزا و طیف وسیعی از عفونت ها و برخی از گونه های استرپتوکوک داشته باشد.
اکالیپتوس در طیف وسیعی از موارد برای تسکین علائم سرماخوردگی ، به عنوان مثال ، سرفه و استنشاق ها مورد استفاده قرار میگیرد . طب گیاهی برای تسکین گلو درد ، سینوزیت و برونشیت توصیه می کنند از برگ های تازه در غرغره استفاده کنید .همچنین به نظر می رسد بخار روغن اوکالیپتوس هنگام استنشاق به عنوان ماده ضدعفونی کننده عمل می کند. این یک درمان خانگی محبوب برای سرماخوردگی و برونشیت است. این ممکن است به عنوان یک عامل تسکین دهنده برای خلط گلو و کاهش احتقان عمل کند.
از پتانسیل های ضد باکتری و ضد میکروبی اکالیپتوس برای استفاده در برخی از دهانشویه ها و مراقبت های دندان استفاده شده است. به نظر می رسد در ارتقاء سلامت دندان ، اکالیپتوس در مبارزه با باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان و پریودنتیت می شوند ، فعال است .
اکالیپتوس یک ماده دافع حشره و حشره کش موثر است. در سال 1948 ، ایالات متحده رسماً روغن اکالیپتوس را به عنوان یک حشره کش و میتسیدک به برلی کشتن و ریشه کن کردن کنه به ثبت رساند. روغن اکالیپتوس لیمو توسط بعضی از افراد به عنوان ماده دافع حشره توصیه می شود. در دور نگه داشتن پشه ها مؤثر است.

تاثیر اکالیپتوس بر دفع حشرات

در سال 2012 ، محققان در دهلی نو ، در هند ، دریافتند که روغن E. globulus در برابر لاروها و شفیره های حیاط خانه مفید است. آنها پیشنهاد كردند كه این امر می تواند گزینه مهمی برای استفاده در محصولات سازگار با محیط زیست برای كنترل گل سرخ ها باشد.
عصاره اکالیپتوس ممکن است به عنوان یک ضد درد عمل کند و تحقیقات نشان می دهد که روغن آن ممکن است دارای خاصیت ضد درد باشد. در مطالعه‌ای که در مجله آمریکایی طب فیزیکی و توانبخشی منتشر شده است ، دانشمندان اکالیپتامینت را روی پوست قدامی 10 نفر اعمال کردند. اکالیپتامینت ، یک فرآورده OTC با نام عمومی موضعی متیل سالیسیلات موضعی است ، برای درمان دردهای عضلانی و مفاصل مرتبط با سویه ها و اسپری ها ، آرتروز ، کبودی و کمردرد استفاده می شود. دانشمندان نتیجه گرفتند که "اکالیپتامینت ، واکنشهای فیزیولوژیکی قابل توجهی ایجاد کرده است که ممکن است برای کاهش درد مفید باشد و یا برای ورزشکاران به عنوان یک شکل غیرفعال گرم کردن مفید باشد." به گفته یافته های منتشر شده در ایمونولوژی BMC ، روغن اکالیپتوس ممکن است پاسخ سیستم ایمنی را تحریک کند . به طور خاص ، محققان دریافتند که روغن اکالیپتوس می تواند پاسخ فاگوسیتیک سیستم ایمنی بدن به عوامل بیماری زا را در یک مدل موش تقویت کند. فاگوسیتوز فرآیندی است که سیستم ایمنی بدن ذرات خارجی را مصرف و از بین می برد. سایر شرایطی که اکالیپتوس ممکن است به آنها کمک کند عبارتند از:
• آرتروز - بالقوه به دلیل خاصیت ضد التهابی آن است
• بینی مسدود شده
• زخمها و سوختگی ها
• زخمهای سرد - شاید به دلیل خاصیت ضد التهابی آن باشد
• بیماری های مثانه
• آنفولانزا
اقدامات احتیاطی و عوارض جانبی اکالیپتوس :
براساس اعلام انجمن ملی آروماتراپی هالیستی (NAHA) ، برخی از روغنهای اساسی می توانند خطرناک باشند ، اما آنهایی که به صورت تجاری در دسترس هستند ، از منابع معتبر ، در صورت استفاده مناسب از آن استفاده بی خطر است . NAHA می گوید استفاده از "اسانسهای خالص ، معتبر و اصیل" بسیار مهم است. از محصولات اکالیپتوس به طور کلی می توان تحت شرایطی برای پوست استفاده کرد ، یعنی تا زمانی که روغن آن رقیق شود. نباید آن را مستقیماً روی پوست بمالید تا زمانی که با روغن حامل مانند روغن زیتون رقیق شود. رقیق سازی باید بین 1 تا 5 درصد روغن اکالیپتوس تا 95 تا 99 درصد روغن حامل باشد. این معادل تقریباً یک تا پنج قطره روغن ضروری در هر اونس روغن حامل است. اکالیپتوس می تواند باعث تحریک و احساس سوزش شود. نباید خیلی نزدیک به چشم استفاده شود. انجام آزمایش آلرژی قبل از استفاده از اکالیپتوس بسیار مهم است زیرا بسیار حساسیت زا است. آزمایش آلرژی با اضافه کردن روغن اکالیپتوس در روغن حامل و قرار دادن قطره روی بازو انجام می شود. اگر در 24 ساعت واکنشی مشاهده نشود ، استفاده از آن بی خطر است. آلرژی ها می توانند به مرور زمان ایجاد شوند. اگر در گذشته از روغن اکالیپتوس استفاده کرده اید و اکنون به نظر می رسد که یک واکنش آلرژیک به آن دارید ، مصرف آن را قطع کنید. روغن اوکالیپتوس به صورت خوراکی نباید مصرف شود . عوارض جانبی اکالیپتوس ممکن است شامل موارد زیر باشد: • اسهال • حالت تهوع • استفراغ • معده ناراحت است علائم مسمومیت با اکالیپتوس شامل سرگیجه ، احساس خفگی و مردمک های کوچک است. ذکر این نکته حائز اهمیت است که اکالیپتوس ممکن است با سایر داروها در تعامل باشد و می تواند روی کبد تأثیر بگذارد. کودکان نسبت به روغنهای اساسی حساس هستند ، بنابراین هنگام استفاده از اکالیپتوس با کودکان باید مراقب باشید. در دوران بارداری نیزباید از مصرف آن خودداری شود.

بر چسب ها :

فواید اکالیپتوس

-

عوارض جانبی اکالیپتوس

-
روغن اکالیپتوس
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین