menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
خواص دارچین

دارچین

دارچین از پوست داخلی درخت دارچین تهیه شده است که در حین خشک شدن به صورت رول پیچیده می شود و چوب های دارچینی که میشناسیم را تشکیل می دهد. این میله ها یا در آب جوش ریخته می شوند ، یا بصورت پودری که می توان از آن برای تهیه چای استفاده کرد ، استفاده می شوند.
چای دارچین مملو از ترکیبات مفیدی است که می تواند مزایای مختلفی برای سلامتی از جمله کمک به کاهش وزن ، بهبود سلامت قلب ، کاهش گرفتگی قاعدگی و کاهش التهاب و قند خون را میتواند به همراه داشته باشد.
خواص چای دارچین :
• چای دارچین سرعت فعالیت شناختی ذهن را افزایش می دهد ، تمرکز را افزایش می دهد و رشد مسیرهای عصبی را تقویت می کند.
• برای درمان ناراحتی معده مفید است و سلامت گوارش را بهبود می بخشد
• به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند
• یک ادویه بسیار پرکاربرد در آشپزی است.
مزه دارچین : • دارچین طعم شیرین و عطر قوی دارد.
تحقیقات نشان داده است که دارچین هم برای بدن و هم برای ذهن بسیار عالی است. به خصوص در افراد با سن بالا ، دارچین برای مغز ، بهبود سرعت شناختی ، افزایش تمرکز و ترغیب رشد مسیرهای عصبی شناخته شده است. همچنین برای آرام کردن ناراحتی معده و گاز و اسهال و بهبود سلامت دستگاه گوارش بسیار مؤثر است. اثر تحریک کننده آن بر اسیدهای معده باعث هضم بهتر غذا می شود و احتمال ناراحتی دستگاه گوارش را کاهش می دهد.
آنتی اکسیدان های موجود در چای گیاهی دارچین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند که به شما در محافظت از سرماخوردگی ، آنفولانزا و عفونت ها کمک می کند. این به خصوص برای معده مفید است ، جایی که بسیاری از عوامل بیماری زا ی مضر یافت می شوند. سرانجام ، دارچین یک ادویه بزرگ در آشپزی است. این گیاه همه کاره است و می توان آن را در غذاهای شیرین یا خوش طعم استفاده نمود ، یا به صورت چای از آن لذت برد. چای دارچین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است ، که ترکیبات مفیدی هستند که به شما در حفظ سلامتی کمک می کنند. آنتی اکسیدان ها با اکسیداسیون ناشی از رادیکال های آزاد ، که مولکول هایی هستند که به سلول های شما آسیب می رسانند و در بیماری هایی مانند دیابت ، سرطان و بیماری های قلبی نقش دارند ، مبارزه می کنند. علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که چای دارچین می تواند ظرفیت آنتی اکسیدانی کل (TAC) را افزایش دهد ، که میتواند با رادیکال های آزاد بدن شما مبارزه کند

فواید دارچین

مطالعات آزمایشی نشان می دهد که ترکیبات موجود در دارچین ممکن است علائم التهاب را کاهش دهد. با توجه به اینکه تصور می شود التهاب ریشه بسیاری از بیماری های مزمن ، از جمله بیماری های قلبی است بسیار مفید است . مطالعات همچنین حاکی از آن است که از جمله فواید دارچین این است که ممکن است فشار خون را کاهش دهد ، همچنین سطح کلسترول تری گلیسیرید و LDL (بد) در برخی افرادرا کاهش میدهد. علاوه بر این ، دارچین ممکن است سطح کلسترول HDL (خوب) را افزایش دهد ، که با از بین بردن کلسترول اضافی از رگ های خونی ، به بهبود سلامت قلب شما کمک می کند .
دارچین Cassia ، به ویژه ، حاوی مقادیر زیادی کومارین طبیعی است ، گروهی از ترکیبات که به جلوگیری از تنگ شدن رگ های خونی کمک می کند و از لخته شدن خون محافظت می کند. با این وجود ، مصرف بیش از حد کومارین ممکن است عملکرد کبد را کاهش داده و خطر خونریزی را افزایش دهد ، بنابراین مطمئن شوید که دارچین را در اعتدال مصرف می کنید . دارچین با کاهش سطح قند خون می تواند اثرات ضد دیابتی قدرتمندی ایجاد کند . به نظر می رسد این ادویه به روشی مشابه انسولین ، هورمون مسئول خاموش کردن قند از جریان خون و درون بافتهای شما عمل کند. علاوه بر این ، ترکیبات موجود در دارچین ممکن است با کاهش مقاومت به انسولین ، در کاهش قند خون بیشتر نقش داشته باشد ، در نتیجه باعث افزایش اثر انسولین می شود .
درمان درد قاعدگی با دارچین :
چای دارچین یا دمنوش دارچین ممکن است برای بهبود برخی علائم قاعدگی ، مانند سندرم قبل از قاعدگی (PMS) و دیسمنوره و ... مفید باشد . در یک مطالعه خوب کنترل شده برای 3 روز اول چرخه قاعدگی دو گروه از زنان روزانه 3 گرم دارچین و دارونما دریافت کرد. زنان گروه دارچین درد قاعدگی به مراتب کمتری از کسانی که دارونما مصرف کردند داشتند. در یک مطالعه دیگر ، در 3 روز اول چرخه قاعدگی به خانم ها 1.5 گرم دارچین ، یک داروی تسکین دهنده درد یا دارونما داده شد. زنان در گروه دارچین نسبت به دارونما ، درد قاعدگی کمتری داشتند. با این حال ، دارچین برای کاهش درد به اندازه داروی تسکین دهنده درد مؤثر نبود. همچنین شواهدی وجود دارد که دارچین ممکن است خونریزی قاعدگی ، تعداد استفراغ و شدت تهوع را در دوره زنان کاهش دهد .

بر چسب ها :

درمان درد قاعدگی با دارچین

-

دمنوش دارچین

-
درخت دارچین
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین