menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
دمنوش های گیاهی مفید

دمنوش رویبوس

دمنوش رویبوس یا Rooibos یک چای گیاهی است که از آفریقای جنوبی تهیه می شود. این گیاه از برگهای گیاه رویبوس یا گیاه بوته قرمز تهیه شده است. آفریقای جنوبی از لحاظ تاریخی از آن برای اهداف دارویی استفاده کرده است ، اما تحقیقات علمی بسیار کمی در مورد این موضوع وجود دارد. با این وجود ، چند مطالعه درباره حیوان و انسان بر این گیاه انجام شده است. تاکنون ، مطالعات نشان ندادند که برای آلرژی و سنگ کلیه مؤثر است. با این حال ، یک مطالعه نشان داده است که چای رویبوس ممکن است برای سلامت استخوان ها مفید باشد. یک مطالعه آزمایشی نشان می دهد که دمنوش رویبوس به همراه چای سبز و سیاه ممکن است سلولهای درگیر در رشد و تراکم استخوان را تحریک کند. در همان مطالعه مشخص شد که دمنوش ها علائم التهاب سلولی را نیز کاهش داده اند. محققان اظهار داشتند كه به همین دلیل است كه نوشیدن چای با تراكم استخوان بالاتری همراه است. علاوه بر این ، شواهد اولیه نشان می دهد که چای رویبوس ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کند. یک مطالعه نشان داد که چای رویبوس آنزیمی را که باعث انقباض عروق خونی می شود ، مهار می کند ، مشابه آنچه که یک داروی فشار خون رایج انجام می دهد . همچنین ، یک مطالعه دیگر نشان داد که نوشیدن شش فنجان چای رویبوس در روز به مدت شش هفته باعث کاهش سطح کلسترول و چربی LDL "بد" و در عین حال کلسترول HDL "خوب" می شود . تحقیقات بیشتری برای تأیید این تأثیرات و کشف مزایای بیشتر مورد نیاز است. با این حال ، شواهد اولیه این اطلاعات را نشان می دهد.
دمنوش مریم گلی
چای مریم گلی به دلیل داشتن خواص دارویی بسیار شناخته شده است ، و تحقیقات علمی برای حمایت از بسیاری از مزایای سلامتی آن ، به ویژه برای سلامت مغز ، آغاز شده است. تعدادی از آزمایشات بر حیوانات و آزمایشات انسانی نشان داده اند که مریم گلی برای عملکرد شناختی مفید است ، همچنین به طور بالقوه در برابر اثرات پلاک های درگیر در بیماری آلزایمر موثر است. در حقیقت ، دو مطالعه روی قطره های مریم گلی یا روغن مریم گلی باعث بهبود عملکرد شناختی افراد مبتلا به آلزایمر شد ، اگرچه این مطالعات محدودیت هایی نیز داشتند. علاوه بر این ، به نظر می رسد مریم گلی مزایای شناختی برای بزرگسالان سالم نیز دارد. تعدادی از مطالعات بعد از مصرف یکی از چندین نوع مختلف عصاره مریم گلی بهبود یافته در خلق و خو ، عملکرد ذهنی و حافظه در بزرگسالان سالم یافتند . علاوه بر این ، یک مطالعه کوچک انسانی نشان داد که چای مریم گلی سطح چربی خون را بهبود می بخشد ، در حالی که یک مطالعه دیگر در موش صحرایی نشان داد که چای مریم گلی در برابر پیشرفت سرطان روده بزرگ مفید است . به نظر می رسد چای مریم گلی یک انتخاب سالم است و مزایایی برای سلامت شناختی و سلامت بالقوه قلب و روده بزرگ دارد. برای آگاهی بیشتر در مورد این اثرات ، مطالعات بیشتری لازم است.

دمنوش مرهم لیمو

دمنوش بادرنجبویه دارای عطر و طعم سبک لیمو است و به نظر می رسد دارای خواص تقویت کننده سلامتی است. در یک مطالعه کوچک در 28 نفر که به مدت شش هفته دمنوش مرهم لیمو نوشیده اند ، در آنها کشش شریان ها را بهبود بخشیده است. سفتی شریانی یک عامل خطر برای بیماری های قلبی ، سکته مغزی است. یک مطالعه کوچک دیگر در کارگران رادیولوژی نشان داد که نوشیدن چای مرهم لیمو دو بار در روز به مدت یک ماه آنزیم های طبیعی آنتی اکسیدان بدن را افزایش می دهد ، این امر به محافظت از بدن در برابر آسیب اکسیداتیو به سلول ها و DNA کمک می کند. در نتیجه ، علائم شرکت کنندگان همچنین بیانگر بهبودی در میزان چربی و DNA را نشان دادند. شواهد اولیه همچنین حاکی از آن است که مرهم لیمو ممکن است سطح چربی خون بالا را بهبود بخشد. علاوه بر این ، تعدادی از مطالعات نشان داده اند که مرهم لیمو باعث بهبود خلق و خو و عملکرد ذهنی می شود. دو مطالعه از جمله 20 شرکت کننده اثرات دوزهای مختلف عصاره مرهم لیمو را ارزیابی کردند. آنها پیشرفتهایی در آرامش و حافظه پیدا کردند. یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که عصاره مرهم لیمو به کاهش استرس و بهبود مهارتهای پردازش ریاضی کمک می کند . سرانجام ، یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که چای بادرنجبویه باعث کاهش دفعات تپش قلب و اضطراب می شود .
دمنوش هیپ رز
دمنوش هیپ رز یا دمنوش گل سرخ از میوه گیاه گل نسترن تهیه می شود. سرشار از ویتامین C و ترکیبات گیاهی مفید است. این ترکیبات گیاهی علاوه بر چربی های خاصی که در انتهای گل سرخ وجود دارد ، منجر به خاصیت ضد التهابی می شوند . مطالعات متعددی در مورد توانایی پودر گل سرخ برای کاهش التهاب در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید و آرتروز انجام شده است. بسیاری از این مطالعات نشان داد که در کاهش التهاب و علائم مرتبط با آن ، از جمله دردمفید است. این گیاه همچنین ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشد ، زیرا یک مطالعه 12 هفته ای در 32 فرد دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف عصاره گل نسترن باعث کاهش BMI و چربی شکم می شود . اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی گل سرخ نیز ممکن است به مبارزه با پیری پوست کمک کند. یک مطالعه مقدماتی نشان داد که مصرف پودر گل سرخ به مدت هشت هفته باعث کاهش عمق چین و چروک اطراف چشم و بهبود رطوبت و خاصیت ارتجاعی پوست صورت می شود .

بر چسب ها :

دمنوش مریم گلی

-

دمنوش هیپ رز

-
دمنوش گل سرخ
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین