menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
دمنوش های مفید برای سلامتی

دمنوش بابونه

چای های گیاهی قرن ها است که وجود دارد. با این حال ، با وجود نام آنها ، چای های گیاهی به هیچ وجه چای واقعی نیستند. چای های واقعی ، از جمله چای سبز ، چای سیاه و چای اولانگ ، از برگ گیاه Camellia sinensis تهیه می شود.
از طرف دیگر ، چای های گیاهی یا همان دمنوش های گیاهی از میوه های خشک ، گل ها ، ادویه جات یا گیاهان تهیه می شود. این بدان معناست که چای های گیاهی می توانند طعم و مزه های متنوعی داشته باشند و جایگزین وسوسه کننده ای برای نوشیدنی های قندی یا آب باشند. علاوه بر خوشمزه بودن ، بعضی از دمنوش های گیاهی دارای خواص تقویت کننده سلامتی هستند. در حقیقت ، دمنوش ها صدها سال به عنوان داروهای طبیعی برای انواع بیماری ها استفاده شده اند. جالب است که ، علم مدرن شروع به یافتن شواهدی در حمایت از برخی از کاربردهای سنتی چای و دمنوش های گیاهی ، و همچنین برخی موارد جدید کرده است.
برخی از این دمنوش ها به شرح زیر میباشد :
1. دمنوش بابونه :
چای بابونه بیشتر به دلیل اثرات آرامشی که دارد بخش شناخته شده است و غالباً به عنوان خواب آور استفاده می شود. در یک مطالعه از 80 زن پس از زایمان که دچار مشکل خواب هستند ، نوشیدن چای بابونه به مدت دو هفته منجر به بهبود کیفیت خواب و کاهش علائم افسردگی شد. یک مطالعه دیگر در 34 بیمار مبتلا به بی خوابی ، حاکی از بهبود حاشیه ای در بیدار شدن از خواب در طول شب ، زمان خوابیدن و عملکرد روز بعد از مصرف عصاره بابونه بصورت دو بار در روز بود. علاوه بر این ، بابونه فقط به عنوان یک کمک کننده برای خواب مفید نیست. همچنین اعتقاد بر این است که دارای اثرات ضد باکتری ، ضد التهابی و محافظت کننده از کبد است. مطالعات بر روی موش ها در شواهد اولیه نشان داده است كه بابونه ممكن است به مبارزه با اسهال و زخم معده كمك كند. در یک مطالعه همچنین مشخص شد که چای بابونه علائم سندرم قبل از قاعدگی را کاهش می دهد ، در حالی که یک مطالعه دیگر در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 باعث افزایش قند خون ، انسولین و چربی خون شده است. در حالی که تحقیقات بیشتری برای تأیید این تأثیرات مورد نیاز است ، شواهد اولیه نشان می دهد که چای بابونه ممکن است طیف وسیعی از مزایای سلامتی را داشته باشد‌.
2. دمنوش نعناع :
چای نعناع یکی از رایج ترین چای های گیاهی در جهان است . در حالی که بیشتر مورد استفاده در سلامت دستگاه گوارش است ، دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضد سرطان ، ضد باکتری و ضد ویروسی نیز است. بیشتر این تأثیرات در انسان مورد مطالعه قرار نگرفته است ، بنابراین نمی توان دانست که آیا آنها می توانند منجر به افزایش سلامتی در انسان شوند یا خیر. با این وجود ، مطالعات متعددی تأثیرات مفید نعناع بر دستگاه گوارش را تأیید کرده اند. مطالعات متعددی نشان داده اند که عصاره نعناع ، که اغلب شامل سایر گیاهان دارویی نیز می باشد ، می تواند به تسکین سوء هاضمه ، حالت تهوع و درد معده کمک کند. شواهد همچنین نشان می دهد که عصاره نعناع در آرامش اسپاسم در روده ، مری و روده بزرگ مؤثر است. سرانجام ، مطالعات بارها نشان داده اند كه عصاره نعناع در رفع علائم سندرم روده تحریک پذیر مؤثر است. بنابراین ، هنگامی که احساس ناراحتی در دستگاه گوارش دارید ، خواه از گرفتگی ، حالت تهوع یا سوء هاضمه باشد ، چای نعناع یک درمان طبیعی عالی است.
3.دمنوش زنجبیل :
دمنوش زنجبیل نوشیدنی تند و طعم دهنده ای است که یک مشت آنتی اکسیدان سالم برای مقابله با بیماری را در خود جای می دهد. همچنین به مبارزه با التهاب کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند ، اما بیشتر به عنوان داروی مؤثر برای تهوع شناخته شده است. مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که زنجبیل برای تسکین حالت تهوع خصوصاً در اوایل بارداری مؤثر است ، اگرچه ممکن است تهوع ناشی از درمان سرطان و بیماری حرکتی را نیز تسکین دهد . شواهد همچنین حاکی است که زنجبیل ممکن است به جلوگیری از زخم معده و تسکین سوء هاضمه یا یبوست کمک کند. زنجبیل همچنین ممکن است به تسکین دیسمنوره یا درد پریودی کمک کند. تعدادی از تحقیقات نشان داده اند که کپسول های زنجبیل درد ناشی از قاعدگی را کاهش می دهد. در حقیقت ، دو مطالعه نشان داد زنجبیل به اندازه داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن در تسکین درد پریود موثر است. برخی مطالعات نشان داده اند که مکمل های زنجبیل به کنترل قند خون و چربی خون کمک می کند .

دمنوش هبیسکوز

4. دمنوش هبیسکوز :
چای هیبیسکوز از گلهای رنگارنگ گیاه هیبیسک تهیه می شود. این گل به رنگ صورتی و قرمز است و طعم دار است. می توان از آن دمنوش داغ یا یخ زده آن لذت برد. علاوه بر رنگ جسورانه و طعم منحصر به فرد ، چای هیبیسکوز خواص زیادی برای سلامتی دارد. به عنوان مثال ، دمنوش هیبیسکوز دارای خواص ضد ویروسی است و مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که عصاره آن در برابر گونه های آنفولانزای مرغی بسیار مؤثر است. با این حال ، هیچ مدرکی نشان نداده است که نوشیدن چای هیبیسکوز می تواند به شما در مقابله با ویروس هایی مانند آنفولانزا کمک کند. چای هیبیسکوز تأثیر مثبت بر فشار خون بالا دارد. در حقیقت ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که چای هیبیسکوز باعث کاهش فشار خون بالا می شود ، اگرچه اکثر مطالعات در این زمینه کیفیت بالایی ندارند. علاوه بر این ، یک مطالعه دیگر نشان داد که مصرف دمنوش هیبیسکوز به مدت شش هفته ، به طور قابل توجهی استرس اکسیداتیو را در بازیکنان فوتبال پسر کاهش می دهد. در صورت مصرف هیدروکلروتیازید ، یک داروی ادرارآور ، از نوشیدن چای هیبیسک جلوگیری کنید ، زیرا ممکن است این دو با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. چای Hibiscus همچنین ممکن است اثرات آسپرین را خنثی کند ، بنابراین بهتر است تایم مصرف آنها را تا 4 ساعت از هم جدا کنید .
5. دمنوش اکیناسه :
چای اکیناسه یا سرخارگل یک داروی بسیار محبوب است که گفته می شود برای جلوگیری و کوتاه شدن سرماخوردگی مفید است. شواهد نشان داده است که اکیناسه ممکن است به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند ، که می تواند به بدن در مقابله با ویروس ها یا عفونت ها کمک کند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که اکیناسه می تواند مدت زمان سرماخوردگی را کوتاه کند ، از شدت علائم آن کاسته یا حتی از بروز آن جلوگیری کند. این نوشیدنی گیاهی گرم ممکن است در تسکین گلو درد یا پاکسازی موثر باشد.

بر چسب ها :

دمنوش نعناع

-

دمنوش زنجبیل

-
دمنوش اکیناسه
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین