menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
آجیل و بهبود عملکرد مغز

مصرف آجیل و بهبود عملکرد مغز

براساس یک مطالعه جدید ، مصرف آجیل طولانی مدت می تواند کلید اصلی سلامت بهتر شناختی در افراد مسن باشد.
طبق گفته NHS ، دمانس یک سندرم است که با کاهش مداوم عملکرد شناختی همراه است . جامعه آلزایمر تخمین می زند حدود 850،000 نفر در انگلستان با علائم زوال عقل زندگی می کنند.
با این حال ، محققان دانشگاه استرالیا جنوبی دریافتند که مصرف آجیل و بهبود عملکرد مغز رابطه مستقیم دارند و در پیری به مغز انسان کمک کند. برای این مطالعه ، که در ژورنال تغذیه ، سلامت و پیری منتشر شده است ، محققان به بررسی تأثیر خوردن آجیل در سلامت مغز در 4،822 بزرگسال چینی بالای 55 سال پرداختند.
آنها دریافتند که خوردن بیش از 10 گرم آجیل در روز - معادل دو قاشق غذاخوری - به طور مثبت با بهبود تفکر ، استدلال و حافظه همراه است. محققان همچنین دریافتند که همین مقدار آجیل می تواند عملکرد شناختی افراد مسن را تا 60 درصد بهبود بخشد ، در مقایسه با کسانی که آجیل نمی خورند ، "به طور موثری از آنچه که به عنوان یک کاهش شناخت طبیعی دو ساله تجربه می شود ، جلوگیری می کند". .
در این مطالعه از داده های بررسی سلامت تغذیه چین جمع آوری شده بیش از 22 سال ، مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد که 17 درصد از شرکت کنندگان به طور مرتب آجیل می خورند (بیشتر بادام زمینی).

تأثیر خوردن آجیل در سلامت مغز

اعتقاد بر این است که بادام زمینی منبع عالی تأثیرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که دکتر لی معتقد است ممکن است به کاهش افت شناختی کمک کند.
دکتر مینگ لی ، محقق رهبری می گوید: "مغزها از نظر چربی های سالم ، پروتئین و فیبر دارای خواص غذایی زیادی هستند که می توانند کلسترول را کاهش داده و سلامت شناختی را افزایش دهند."
"در حالی که هیچ درمانی برای کاهش شناخت مربوط به سن و بیماری های عصبی وجود ندارد ، تغییرات در آنچه مردم می خورند باعث پیشرفت در افراد مسن می شود." دی لی می افزاید: اولین کسی است که ارتباط بین شناخت و مصرف آجیل در بزرگسالان چینی را گزارش می کند.
لی می گوید: "پیری جمعیت یکی از مهمترین چالش های قرن بیست و یکم است." لی توجه داشته باشید که جمعیت پیر در حال افزایش است "یک مسئله عظیم" در چین "زیرا جمعیت به سرعت در حال پیر شدن از تقریبا هر کشور دیگر در جهان است".
وی می افزاید: "مراقبت های بهداشتی بهبود یافته و پیشگیرانه - از جمله اصلاحات رژیم غذایی" می تواند به رفع چالش هایی که یک جمعیت سالخورده ارائه می دهد ، کمک کند. " چین یکی از سریعترین جمعیت در حال رشد پیری را دارد. براساس آخرین آمار سازمان ملل ، در سال 2029 جمعیت این کشور به 1.44 میلیارد نفر پیش بینی شده است .
تا سال 2050 ، 330 میلیون چینی بالای 65 سال سن خواهند داشت و 90.4 میلیون نفر بالای 80 سال سن دارند و این نماینده بزرگترین جمعیت جهان از این گروه سنی سالخورده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین زده است که تعداد زیادی از مردم مبتلا به زوال عقل زندگی در جهان است که در 47 میلیون نفر تخمین زده است و پیشبینی میشود به افزایش به 75 میلیون تا سال 2030. تعداد موارد زوال عقل نیز به تقریبا سه برابر سال 2050 برآورد شده است.
"با افزایش سن ، آنها به طور طبیعی تغییر در استدلال مفهومی ، حافظه و سرعت پردازش را تجربه می کنند. این همه بخشی از روند طبیعی پیری است. "دکتر لی می گوید.
اما سن همچنین قوی ترین عامل خطر شناخته شده برای بیماری های شناختی است. اگر ما می توانیم راه هایی برای کمک به افراد مسن پیدا کنیم تا سلامت و استقلال شناختی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند - حتی با تغییر رژیم غذایی آنها مانند تأثیر خوردن آجیل در سلامت مغز - پس این تلاش کاملاً ارزش دارد. "

بر چسب ها :

ارتباط بین شناخت و مصرف آجیل

-

بیماری های شناختی

-
تأثیر خوردن آجیل
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین