menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
مصرف آجیل و افزایش وزن

مصرف روزانه آجیل

با وجود کالری بالا ، آجیل ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن که اغلب در بزرگسالی رخ می دهد ، کمک کند.
آجیل دارای طیف گسترده ای از فواید سلامتی است و مطالعات اخیر در مورد مصرف آجیل و افزایش وزن باعث کشف بیشتر و بیشتر آنها شده است.
از بهبود بیماری های قلبی گرفته تا بهبود عملکرد جنسی مردان...
به عنوان مثال ، مصرف روزانه آجیل همچنین ممکن است خطر سایر بیماری ها مانند دیابت و سرطان را کاهش دهد و خطر مرگ و میر را از هر علتی کاهش دهد.
اما بین مصرف روزانه آجیل و افزایش وزن چه ارتباطی وجود دارد؟ دو مطالعه منتشر شده در سال گذشته نشان داد که یک وعده غذایی روزانه آجیل ممکن است مانع ایجاد وزن اضافی ما در بزرگسالی شود .
اکنون ، تحقیقات جدید ، که در مجله BMJ Nutrition ، Prevention & Health آمده است ، این یافته ها را تقویت می کند.
دکتر شیائوران لیو ، همکار تحقیقاتی در گروه تغذیه دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan ، در بوستون ، MA ، و همکارانش برای بررسی مصرف آجیل و افزایش وزن و تأثیر خوردن آجیل بیشتر در کنترل وزن بررسی کردند.
تاثیر خوردن آجیل بیشتر ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن کمک کند
با وجود کالری زیاد ، آجیل ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن که اغلب در بزرگسالی رخ می دهد ، کمک کند.
مطالعه مصرف آجیل در یک نمونه بزرگ
لیو و همکارانش داده های مربوط به وزن ، رژیم و الگوهای ورزشی را در سه گروه از افراد تجزیه و تحلیل کردند:
27521 مرد که بین سالهای 1986 و 2010 در مطالعه پیگیری حرفه ای سلامت ثبت نام کرده اند 61.680 زن که بین سالهای 1986 و 2010 در مطالعه سلامت پرستاران شرکت کرده بودند 55.684 زن ، که تمایل به جوانی نسبت به گروه دوم داشتند و بین سالهای 1991 تا 2011 در مطالعه سلامت پرستاران II شرکت کرده بودند
شرکت کنندگان در شروع مطالعه عاری از هرگونه بیماری مزمن بودند. آنها هر 4 سال یکبار با سؤالاتی در مورد وزن و مصرف آجیل خود پاسخ می دادند.
پرسشنامه سؤال می کرد که شرکت کنندگان در هر نوبت مصرف 28 گرم آجیل را مصرف می کنند.
محققان همچنین الگوهای تمرین شرکت کنندگان را از طریق پرسشنامه هر 2 سال یکبار ارزیابی کردند. دانشمندان ورزش را با استفاده از معادل متابولیک یک کار - MET - ساعت ارزیابی کردند ، که نشان می دهد چند کالری در هر ساعت فعالیت بدنی سوزانده است.
مصرف مغز و کاهش وزن را کاهش می دهد
تجزیه و تحلیل نشان داد که افزایش مصرف روزانه آجیل به میزان نصف وعده با خطر کمتری از به دست آوردن 2 کیلوگرم وزن در طی یک دوره 4 ساله در ارتباط است.
علاوه بر این ، عدم مصرف آجیل به هیچ وجه به مصرف حداقل نیمی از وعده در روز با جلوگیری از 0.74 کیلوگرم افزایش وزن و کاهش خطرات کلی افزایش وزن متوسط ​​و چاقی مرتبط است.
سرانجام ، افزایش مداوم میزان مصرف گردوی فرد به میزان نصف وعده روزانه با 23٪ خطر كاهش 5 كیلوگرم و خطر كمتر چاقی در مدت زمان مشابه مرتبط بود.
گرچه محققان میزان مصرف کره بادام زمینی را نیز مورد بررسی قرار دادند ، اما هیچ تأثیر مثبتی از این مصرف مشاهده نکردند

تأثیر خوردن آجیل

چگونه ممکن است آجیل باعث افزایش وزن در بزرگسالی شود
اگرچه این یک مطالعه مشاهده ای است و محققان نمی توانند علیت را اثبات کنند ، اما آنها به برخی سازوکارهای بالقوه که می تواند نتایج را توضیح دهد ، اشاره می کنند.
یک توضیح احتمالی می تواند این باشد که جویدن آجیل تلاش زیادی می خواهد و باعث می شود مردم کمتر از هر چیز دیگری بخورند. همچنین آجیل سرشار از فیبر است که می تواند احساس سیری را افزایش داده و تخلیه معده را به تاخیر بیاندازد ، در نتیجه گرسنگی را سرکوب می کند و باعث می شود فرد احساس طولانی تر کند.
علاوه بر این ، فیبر مغز به چربی های موجود در روده بهتر می شود و باعث دفع کالری بیشتر می شود.
بعلاوه ، آجیل ها از نظر چربی های اشباع نشده زیاد هستند ، که طبق برخی مطالعات ، اکسیداسیون چربی ها و ترموژنز را افزایش می دهد و به تبدیل کالری ها به انرژی با سرعت بیشتری کمک می کند.
لیو و همکارانش می نویسند ، "نتایج ما نشان می دهد که افزایش مصرف آجیل یا هر نوع آجیل (از جمله بادام زمینی) با افزایش وزن طولانی مدت کمتر ، با وجود اینکه از نظر کالری متراکم است ، همراه است."
آنها در ادامه نتیجه می گیرند:
" ترکیب آجیل به عنوان بخشی از یک الگوی رژیم غذایی سالم با جایگزین کردن غذاهای کم مصرف ممکن است به کاهش تدریجی افزایش وزن رایج در بزرگسالی کمک کرده و به نفع پیشگیری از چاقی باشد."

بر چسب ها :

افزایش مصرف آجیل

-

افزایش وزن در بزرگسالی

-
پیشگیری از چاقی
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین