menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
کشاورزی هوشمند

فناوری در کشاورزی

در جنوب یونان ، برخی از درختان زیتون قدمتی صد ساله دارند و طی چند دهه از طریق روش های آزمایش شده زراعت شده اند. اما این رویکردهای ارجمند اکنون توسط کشاورزی هوشمند و دقیق افزایش می یابد .
این یک ایده مدرن برای مدیریت فناوری در کشاورزی با استفاده از جدیدترین فناوری با هدف افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی است. این سیستم که به آن کشاورزی هوشمند نیز گفته می شود ، از روشهایی مانند GPS ، اسکن خاک و مدیریت داده استفاده می کند تا در لحظه مناسب اقدامات لازم را انجام داده و مراقبت های لازم را برای اطمینان از کشاورزی سالم و غیرقابل اطمینان انجام دهد.
"این مانند قرار دادن میکروسکوپ در هوا است. ما می توانیم تشخیص دهیم که کدام درختان قوی تر و سالم تر از سایرین هستند ، بنابراین می توانیم برای همه آنها درمانهای هدفمند داشته باشیم."
هدف مهم دیگر ، کنترل بهتر آبیاری است. این سایت همچنین دارای یک ایستگاه هوای هوشمند است. این به سنسورهای رطوبت خاک متصل است و به کشاورز این امکان را می دهد تا در صورت لزوم از راه دور آبیاری را انجام دهد. کشاورز بدون نیاز به مراجعه حضوری می تواند از تلفن خود برای تحریک آن استفاده کند. این امر باعث می شود آب دقیق تری ، صرفه جویی در وقت ، پول - و البته آب شیرین نیز انجام شود.
در منطقه Péloponnèse از تکنیکهای جدیدی برای ایجاد تعادل مناسب بین روشهای سنتی و تقویت فن آوریهای پیشرفته استفاده می شود.
دانشمندان فعال در این منطقه بخشی از یک پروژه تحقیقاتی اروپا هستند. هواپیماهای بدون سرنشین با دوربین های چند طیفی به تولید کنندگان روغن زیتون اجازه می دهند که دقیق تر مراحل رشد هر یک از درختان خود را کنترل کنند.

دستگاه های هوشمند در کشاورزی

"این وسیله به ما اجازه می دهد تا خاک را رصد کنیم و آستانه های دقیقی را تعیین کنیم ، بنابراین هنگامی که خشکی خاک از زیر سطح مشخصی پایین می رود ، می تواند شروع به آب گیری کند. پس از رسیدن دوباره سطح صحیح ، می تواند آب را متوقف کند."
کمک به این فرآیندها یکی دیگر از دستگاه های هوشمند در کشاورزی ، یک حسگر هدایت الکتریکی است. این مکان و حرکت آب در زیر زمین را نشان می دهد.
این فناوری ها در حال حاضر برای کشاورزانی که تحت فشار مالی قرار دارند ، بسیار گران است. اما با توجه به جدی بودن مخاطرات زیست محیطی ، بسیاری علاقه مند به استفاده از آنها هستند.
هدفمند کردن و کاهش منابع ورودی

"این سیستم ها به ما كمك می كنند كه از منابع مورد استفاده خود كم كنیم كه این یكی از اولویت های ما است. آنها همچنین به منظور تولید محصولات ایمن و افزایش تولید ما انجام می شوند. اما مهمترین چیز این است كه محصول نهایی باید سازگار با محیط زیست باشد.. با در نظر گرفتن این اهداف ، ما بدون این فناوری های جدید نمی توانیم موفق شویم. "

کشاورزی در سوئد
روشهای هوشمندسازی کشاورزی همچنین می تواند در مکانی بسیار متفاوت کشاورزی ، در شمال یونان ، کار کند. سوئد از نظر رفاه حیوانات یکی از سخت ترین کشورهاست.
یک مزرعه در اینجا نیز بخشی از پروژه Smart Farming است. یکی از روش هایی که در اینجا برای کمک به رفاه حیوانات دنبال می شود ، اندازه گیری ضربان قلب حیوانات است.
کریستف وروجوس مهندس سازمان تحقیق و توسعه سوئیس CSEM است . او می گوید این دستگاه دسترسی به اطلاعات بسیار مفیدی را امکان پذیر می کند:
وی گفت: "به لطف اندازه گیری ضربان قلب ، به خصوص اگر ضربان قلب منظم یک حیوان معین را بدانیم ، می دانیم که حیوان تب دارد ، اگر دچار استرس یا بیمار شود. سپس قادر خواهد بود به سرعت تصمیمات درست را بگیرد. "
نظارت بر بهزیستی گاوها در هنگام فرار
این فناوری به کشاورزان در هنگام فرار ، تولد بسترهای گاوها کمک می کند. این مهمترین لحظه در فرآیند کشاورزی است. گاوها برای مراقبت از نوزادان خود باید در سلامتی خود بمانند.
"وقتی من در خانه هستیم ، نمی دانیم که چه چیزی در وضعیت ثابتی رخ می دهد. با این داده ها ، می توانم ببینم که اگر یک گاو نر شروع به فرار کند ، به همین ترتیب به من کمک می کند."
تمام داده ها از طریق یک ترمینال الکترونیکی واقع در ساختمان مزرعه ، که به عنوان یک دروازه کار می کند ، عبور می کند. همچنین کیفیت و دمای هوا را اندازه گیری می کند.

بر چسب ها :

هوشمندسازی کشاورزی

-

فرآیند کشاورزی

-
روشهای هوشمندسازی
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین