menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
استفاده از کمپوست مصرف شده

با کمپوست قارچ چکار باید کرد

تولید قارچ ها تجارت بزرگی است. سالانه بیش از 1 میلیون تن در اتحادیه اروپا پرورش میابند ، یک ماده غذایی سالم ، کم چرب و دارای پروتئین بالا تولید می کند که همچنین سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها است.
اما یک حرکت نزولی وجود دارد. هر تن از قارچ ها سه تن کمپوست تولید می کند - ترکیبی از فضولات مرغ ، کلش گندم ، گچ و ذغال سنگ نارس.
با کمپوست قارچ چکار باید کرد ؟
خلاص شدن از شر کمپوست به یک چالش بزرگ لجستیکی و اقتصادی برای تولیدکنندگان تبدیل شده است ،که اکنون تمرکز یک پروژه تحقیقاتی اروپا بر روی این موضوع میباشد.
دفع کمپوست می تواند تا 50 یورو در هر تن هزینه داشته باشد. هدف دانشمندان ایجاد پالایشگاه بیولوژیکی پایدار برای تبدیل زباله های آلی به محصولات مفید است.
پیتر کورکروان ، مدیر اجرایی دانشگاه بیماسس مونگان ، MBio ، در ایرلند ، کمپوست را "یک گوهر ناخوشایند" توصیف می کند که خیلی دور از دسترس نیست.
وی گفت: "در حال حاضر ، این کمپوست یا به صورت زباله دفع می شود یا در واقع در سراسر زمین های کشاورزی پخش می شود."
"آرزوی ما استفاده از کمپوست مصرف شده و ایجاد برنامه های با ارزش بسیار بالاترست که برای جامعه بسیار مفید است."
تا آن زمان ، تحقیقات در مورد کمپوست در سایر کشورهای اروپایی ادامه دارد.

خلاص شدن از شر کمپوست

مرکز ملی انرژیهای تجدیدپذیر اسپانیا ، CENER ، در پامپلونا در تلاش است تا کمپوست قارچ مورد استفاده را به کود و نانوذرات قابل تجزیه زیست زا تبدیل کند.
دانشمندان اسپانیایی قبلاً با موفقیت نشان داده اند که آنها می توانند بیولوژیک بیوشیمی تولید کنند.
زیست شناس CENER Irantzu Alegría می گوید:
"با استفاده از بیولوژیک ها باید به گونه های خاصی از بیماری ها حمله کرد ، در حالی که با حشره کش های سنتی بخش بزرگی از حشرات موجود در این زمینه را از بین می برید."
این آزمايش در آزمايشگاه به صورت كامل در يك پالايشگاه زيستي انجام خواهد شد. با این حال ، قبل از اینکه گیاهان قادر به تولید سموم دفع آفات ، نانو حامل ها و کودهای لازم برای پرورش دهندگان قارچ باشند ، تحقیقات بیشتری لازم است.
دیوید سانچز گونزالز ، مهندس كشاورزی در CENER ، می گوید كه این تحقیق از پتانسیل بالایی برخوردار است.
"این روشی برای تولید محصولاتی با ارزش افزوده است که از نظر فنی و اقتصادی از نظر اقتصادی قابل دوام بوده و از هدر رفتن این مواد و حمل شدن به محل های دفن زباله جلوگیری می کند."
حال اینکه در حاضر جهت خلاص شدن از شر کمپوست چه باید کرد و اینکه با کمپوست قارچ چکار باید کرد نیاز به بررسی و آزمایشات و تحقیقات بسیاری دارد.

بر چسب ها :

دفع کمپوست

-

تولید قارچ

-
مهندس كشاورزی
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین