بهداشت محیط چیست

سلامتی محیط زیست

سلامتی محیط زیست به این مسئله مربوط می شود که محیط - نه تنها هوا ، آب و موجودات دیگر - بلکه خانه ها ، محل های کار و اوقات فراغت ، وسایل حمل و نقل و فناوری - بر سلامت و رفاه انسان تأثیر می گذارد.

دنیای جدید ، تهدیدات جدید
در طول تاریخ ، انسان در معرض خطر محیط زیست قرار داشته است: در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ، گرمای تاول و سرماخوردگی استخوان ، و سموم طبیعی که وجود دارد.
با این حال ، فناوری ما پیچیده تر شده است ، و با توسعه در طبیعت روبرو شده است ، تهدیدات جدیدی از محیط تغییر ایجاد شده است. برخی تهدیدات مستقیم و فوری است: به عنوان مثال مسمومیت حاد مونواكسید كربن از سوء استفاده از وسایل احتراق داخلی .

بهداشت محیط

تهدیدات دیگر موذی تر است و ممکن است سالها طول بکشد تا اثرات آنها نشان داده شود. ما در معرض آلاینده های شیمیایی بیشماری در هوا ، آب و مواد غذایی که می خوریم ، و در معرض تابش از وسایل برقی ، مواد رادیواکتیو و اشعه ماوراء بنفش - که به طور فزاینده ای درگیر خطر بالا رفتن بیماری هایی مانند سرطان ، و تولید مثل و مشکلات تولید مثل هستند.
تعریف جدید از " بهداشت محیط چیست " : نه تنها سنگها و چمنها و سوسکها بلکه جنبه های اجتماعی و روانشناختی محیط را نیز در بر می گیرد. دامنه بهداشت محیط به همین ترتیب گسترده است. به عنوان مثال ، آلودگی صوتی و استرس زندگی مدرن شهری نیز تأثیر بسزایی در بهزیستی ما دارد.
این نمونه های مباحث بهداشت محیط ، تنوع آن را نشان می دهد:
گرم شدن کره زمین و شیوع بیماریهای ناشی از حشرات
کاهش ازن و سرطان پوست
سندرم ساختمان بیمار
غذاهای اصلاح شده ژنتیکی
مشکلات بهداشتی مرتبط با مسافرت هوایی
استروژن های محیطی و ناباروری مردان
مسمومیت با سرب در دوران کودکی
آلودگی هوا و سلامت تنفس
نحوه گسترش و علائم بیماریهای واگیر مانند HIV / AIDS و سل به دلیل شرایط بد محیطی تشدید می شود
دفع زباله های بیمارستانی خطرناک
سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی
محصولات تمیز کننده ضد باکتری و ظهور باکتری های مقاوم به دارو
آلودگی صوتی و سطح استرس .

بر چسب ها :

آلودگی صوتی

-

شرایط بد محیطی

-
توسعه در طبیعت
عناوین خبرها جلوگیری از دیابت نوع 2 غذای مفید برای قلب آجیل و بهبود عملکرد مغز عصاره پسته فواید مصرف آجیل مصرف آجیل و افزایش وزن فواید مصرف زنجبیل نکات مهم برای ایمن ماندن در برابر کرونا بهداشت محیط چیست کشاورزی هوشمند استفاده از کمپوست مصرف شده کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا جنگل زدایی و فرسایش خاک تاثیرات استفاده از گوشت تأثیر قطرات آب بر روی برگها دمنوش اکالیپتوس خواص دارچین فواید دمنوش بابونه دمنوش های گیاهی مفید دمنوش های مفید برای سلامتی میوه کولا چیست ؟ آجیل خام بهتر است یا بو داده فواید آجیل مشخصات خاک حاصلخیز گلدان های بازیافتنی کشاورزی عمودی استفاده از ربات ها در کشاورزی خواص کشف شده لیمو ترش
اخبار ویشکو
فروش غلات درجه یک در تناژ بالا تولید پودر انواع میوه و سبزیجات در دانه بندی های مختلف خرید انواع مختلف آجیل و تنقلات تنوع بسته ها در ویشکو به بیش از 50 نوع رسید
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین
پشتیبانی آنلاین
فروشگاه خشکبار ویشکو www.vishcoo.com
تماس با ویشکو09904162901 --- 09204162901
راه ارتباطی با فروشگاه [email protected]
ویشکو
facebook
twitter
linkdin
pinterest
instagram
telegram