menu close
ویشکو
خروج
search
ثبت نام | ورود
سبد خرید
جلوگیری از دیابت نوع 2

مهمترین عامل پیشگیری از دیابت

اگر قند خون بالایی دارید ممکن است توسط پزشک به شما توصیه شود که وزن کم کنید و چربی و فیبر کمتری مصرف کنید .
توصیه به خوردن چربی کم ، فیبر بیشتر و از دست دادن وزن متوسط ​​، ناشی از یک سری کارآزمایی با کنترل تصادفی در مقیاس بزرگ است که نشان می دهد کاهش وزن به دنبال این روش باعث جلوگیری از دیابت نوع 2 در بیش از دو سوم افراد می شود.
با این حال ، مهمترین عامل پیشگیری از دیابت در این آزمایشات ، خود رژیم نیست بلکه کاهش وزن بود . هرچه وزن بیشتری در فرد از دست بدهد ، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کاهش می یابد. حتی جالب تر اینکه کاهش وزن مانع از ابتلا به دیابت نوع 2 می شود حتی اگر فرد دوباره وزن خود را بازیابی کند .
بنابراین چه رژیم هایی می توانند به طور یکسان یا مؤثر از رژیم غذایی کم چرب و پر فیبر باشند؟ رژیم های کم کربوهیدرات ، کاهش وزن بیشتری در کوتاه مدت ایجاد میکنند . اگر کاهش وزن عامل اصلی پیشگیری از دیابت نوع 2 است ، بنابراین یک رژیم غذایی کاملاً کربوهیدرات خوب ( سبزیجات غیر نشاسته ای ، میوه ها ، آجیل و دانه ها) احتمالاً به اندازه استاندارد مؤثر است.
شواهدی وجود دارد که عنوان میکند که افزودن پروتئین به رژیم غذایی ممکن است به کنترل قند خون ، کاهش چربی کبد مرتبط باشد و حتی به لوزالمعده به تولید انسولین کمک کند .

کنترل قند خون

به نظر می رسد شواهد موجود نشان می دهد که پروتئین به نوعی به لوزالمعده کمک می کند تا این مقدار اولیه انسولین را افزایش دهد. آزمایشات کوچک اما امیدوارکننده نشان می دهد که افزایش پروتئین ممکن است در کنترل سطح قند خون بهتر از رژیم غذایی کم پروتئین باشد .
یک کارآزمایی بالینی بزرگ اخیر (DiRECT) و همچنین یک سری آزمایشات فیزیولوژیکی کوچکتر نشان داده است که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که به سرعت وزن زیادی را از دست می دهند. به نظر می رسد این اثر در افرادی که مدت طولانی مبتلا به دیابت نوع 2 نبوده ، بیشترین اثر را دارد . این نشان می دهد که این اثر همچنان در افراد مبتلا به پیش دیابت بیشتر خواهد بود.
به نظر می رسد کاهش کالری مصرفی محرک مستقل عملکرد لوزالمعده است. در مطالعاتی که افراد فقط به مدت هفت روز 400 کیلو کالری در روز مصرف می کنند ، کاهش وزن حداقل است ، اما به نظر می رسد عملکرد پانکراس دقیقاً بهبود می یابد .
یک مطالعه بزرگ اخیر در اسپانیا (PREDIMED) نشان داد که رژیم غذایی مدیترانه ای با روغن زیتون و آجیل اضافه شده به جلوگیری از دیابت نوع 2 کمک می کند حتی اگر افراد وزن کم نکنند.
ما به طور دقیق نمی دانیم که روغن زیتون یا آجیل فوق العاده بکر چگونه می تواند به جلوگیری از دیابت نوع 2 کمک کند ، اما تحقیقات در حال رشد وجود دارد که نشان می دهد گروهی از ترکیبات به نام پلی فنول موجود در این مواد غذایی (و همچنین قهوه ، چای ، انواع توت ها) دارای انواع مختلفی از اثرات درمانی مفید است.
این پلی فنولها به طور بالقوه ممکن است به کاهش التهاباتی که می تواند به سلولهای لوزالمعده آسیب برساند و باعث مقاومت به انسولین شود ، کمک کند.
البته "بهترین" رژیم غذایی رژیمی است که شخص از آن لذت می برد و متناسب با سبک زندگی خود است. بنابراین رویکردهای رژیم غذایی بالا ممکن است نه تنها از رژیم غذایی پرچرب و پر فیبر مؤثرتر باشد (و این باید در آزمایشات در مقیاس بزرگ نیز مورد آزمایش قرار گیرد) ، بلکه انتخاب بیشتری را برای افرادی که به دنبال متوقف کردن مریضی های پیش دیابتی خود در نوع 2 هستند فراهم می کند.

بر چسب ها :

پلی فنول

-

رژیم غذایی مدیترانه ای

-
مریضی های پیش دیابتی
close پشتیبانی آنلاین کارشناسان فروش هم اکنون آنلاین هستند شروع گفتگو
پشتیبانی آنلاین